Proszę o info w sprawie firmy Handafl ehf.

Dyskusja w 'Praca i bezrobocie w Islandii' rozpoczęta przez użytkownika Storm78, 11 Wrzesień 2015.

1. Storm78

Storm78 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    1
    Witam.
    Sprawa wygląda następująco. Mieszkam i pracuję w Polsce. Odpowiedziałem na ogłoszenie o pracę w Islandii. Odezwał się do mnie Pan, który twierdzi, że prowadzi rekrutację tu w Polsce, dla firmy Handafl ehf., mieszczącej się w Reykjaviku Laugateigi 12,105. Jest to niby budowlanka, elektryka etc. Twierdzi że załatwił pracę już sporej ilości osób i nie pobiera za to żadnej prowizji :DD Czy jest ktoś na forum, kto miał kontakt z tym człowiekiem, bądź pracował w tej rzekomej firmie? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

2. Darek1973

Darek1973 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Cześć.
    Czy dowiedziałeś się może na temat tego człowieka lub firmy w jakiej masz pracować , ja też miałem z nim kontakt , ale to wszystko jest takie nie jasne , nic na piśmie.

Last edited by a moderator: 18 Wrzesień 2015
  3. Storm78

Storm78 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    1
    Cześć,
    Nie dowiedziałem się nic konkretnego. W sieci znalazłem islandzkie gazety w formace pdf. w których ta firma się ogłaszała. Pan Jacek twierdzi, że nie jest w stanie załatwić żadnej przedwstępnej umowy, do podpisania tu w Polsce. Nie wie dokładnie jaka to ma być praca, gdzie itd. Co najlepsze, nie chciał żadnych papierów potwierdzających moje kwalifikacje. Wierzył temu co napisałem w swoim CV :D Jak dla mnie to jedna wielka ściema. Dalej nie zawracam sobie tym już głowy...

Pozdrawiam.

T.S. lubi to.
  4. lowell

lowell Nowy użytkownik

Docenione treści:
    8
    Przedwstępna umowa? Hmmm ja też trochę jestem tutaj i nie słyszałem o takiej. Papiery sprawdzą ci jak przylecisz i pokażesz co potrafisz. Trzeba uważać to już nie czasy z przed 2008 roku. Choć oszustwa się zdarzają. Teraz ludzie ściągają raczej po rodzinie.

T.S. lubi to.
  5. mark9

mark9 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    SZkoda czasu. Ja pracuję, ale wolabym siedzieć w domu niż żreć się z tymi PSEUDOPRACODAWCAMI.

6. kukin1977

kukin1977 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Ludzie nie jedzcie do tej firmy na Islandie do Handafl ,po przyjeżdzie okazało się że trzeba zwrócic za bilet,opłacić ubezpieczenie zdrowotne bo pracodawca ubezpiecza tylko od wypadku ,mało tego z ubezpieczenieniem które sie u nich wykupuję i tak trzeba placić za lekarza do tego trzeba sobie opłacac przejazdy do pracy albo bilet mięsięczny na autobus albo tankowac auto potrącają za co tylko się da ,płacą psie pieniądze najniższa krajowa a wymagania mają wysokie więc jak ktoś sie dobrze na robocie nie zna nie ma co jechać bo po paru dniach zjedzie,ja po dwóch tygoniach zrezygnowałem sam bo nie pasowały mi te wszystkie opłaty to mi wogóle nic nie wyłacili (przez telefon powiedzieli że takie mają prawo),jestem w plecy na bilet powrotny ,na koszty utrzymania i dwa tygodnie roboty za darmo
    ,Pozdrawiam odważnych

7. kukin1977

kukin1977 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Ludzie nie jedzcie do tej firmy na Islandie do Handafl ,po przyjeżdzie okazało się że trzeba zwrócic za bilet,opłacić ubezpieczenie zdrowotne bo pracodawca ubezpiecza tylko od wypadku ,mało tego z ubezpieczenieniem które sie u nich wykupuję i tak trzeba placić za lekarza do tego trzeba sobie opłacac przejazdy do pracy albo bilet mięsięczny na autobus albo tankowac auto potrącają za co tylko się da ,płacą psie pieniądze najniższa krajowa a wymagania mają wysokie więc jak ktoś sie dobrze na robocie nie zna nie ma co jechać bo po paru dniach zjedzie,ja po dwóch tygoniach zrezygnowałem sam bo nie pasowały mi te wszystkie opłaty to mi wogóle nic nie wyłacili (przez telefon powiedzieli że takie mają prawo),jestem w plecy na bilet powrotny ,na koszty utrzymania i dwa tygodnie roboty za darmo
    ,Pozdrawiam odważnych

8. Salvatore Volfoni

Salvatore Volfoni Forumowicz

Docenione treści:
    16
    Relacja kukin1977 jest niestety prawdziwa, a sama sytuacja jest pokłosiem tego, że na Islandii działają już prężnie agencje pracy, a Handafl jest jedną z nich (dwie lepsze to elja i isverk). Płace są coraz gorsze, bo Polakom i innej taniej sile roboczej nie trzeba więcej płacić, doskonale wiedzą o tym Islandczycy, dlatego stawka 1600 jest powszechna i wielkich podwyżek po 3 mcach spodziewać się nie należy (jeśli już, to 200 koron). Patrzeć trzeba jednak też na kwalifikacje pracowników, większość to ludzie z łapanki, pracujący niezgodnie z kwalifikacjami, życiowo poplątani, często w ostateczności, bądź zwyczajni awanturnicy, którym taki prawie koniec świata się podoba. Nic to, że robota od rana do wieczora, również w sb, grunt, że wystarczy na flachę i coś do domu wysłać, choć nie zawsze. Najczęściej obecnie jest tak, że pracownik płaci za wszystko, czyli przeloty, jedzenie, dojazdy itp, dlatego jeśli chce się jeszcze pojechać do domu (agencja patrzy na to krzywo, bo przecież nie chodzi o wykonaną robotę, tylko o liczbę godzin, a jak robotnika nie ma, to nie zarabia) Uważać też trzeba, dokąd agencja wyśle, można trafić bardzo różnie, nawet tak, że będzie to remont domku i nawet kanapki nie będzie w przerwie jak zjeść.
    Nic to, będzie jeszcze gorzej, bo za chwilę przyjadą Ukraińcy, bo w końcu Islandia w UE nie jest i może w kwestii pozwoleń na pracę robić, co chce. Generalnie więc samotny wyjazd na Islandię przestał się opłacać, jeśli już to razem z rodziną, co nie jest takie łatwe, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, bo edukacja na wyspie jest na poziomie dna. Islandia TAK, ale TYLKO turystycznie.

9. dahaakaa

dahaakaa Nowy użytkownik

Docenione treści:
    4
    1600 ? A to jest legalne ? Zgodnie ze stawką związkową, nie mogę dostać mniej niż 2300 z groszami, jestem stolarzem, a w tej chwili jak sie nie myle to te związki się połączyły w jednego wielkiego molocha, Byggingafelag, takie ogólne związki dla budowlanców i zawodów pokrewnych. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

10. roh27

roh27 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    2
    Zajmuje sie rekrutacja w Handafl.ehf ktos ma pytania - zapraszam.
    kukin1977 pracowal u nas doslownie kilka dni i bez powiadomienia wyjechal .Ma duzo do powiedzenia na temat firmy wiecej niz kilkuset pracownikow pracujacych dla nas po kilka lat .

11. Salvatore Volfoni

Docenione treści:
    16
    Spostrzeżenia dahaakaa są słuszne, jednak jak to z Polakami, są oni na tyle sprytni i usłużni wobec swoich islandzkich pracodawców (cóż to za mentalność w ogóle!), że chętnie podpowiadają sposoby obejścia przepisu nakazującego wynagradzanie pracownika zgodnie z wykształceniem i doświadczeniem, dlatego nasi rodacy robotnicy są w 90% zwykłymi pomocnikami, nawet wtedy, gdy potrafią rozebrać i złożyć silnik Wankla z zamkniętymi oczyma. Koniecznie jednak trzeba się udać do związków, tam przynajmniej coś podpowiedzą, choć też nie są tacy święci i nie zawsze będą trzymać stronę fizycznego z dalekiego kraju, szczególnie, że mają nas za tanią odmóżdżoną siłę roboczą. Sami są za to geniuszami wcielonymi.
    Skoro jednak mamy na forum przedstawiciela/lkę rzeczonej firmy, może dowiemy się czegoś więcej, szczególnie ws. ubezpieczenia, tj. jego braku, o którym wspominał kukin1977? Ciekawe też, jakie państwo proponują stawki, choć nie wiem, czy będzie można liczyć na szczerość.

12. dahaakaa

dahaakaa Nowy użytkownik

Docenione treści:
    4
    i dlatego unikam jak tylko mogę pracy z polakami. jak na razie idzie mi dobrze. chociaż w pierwszej firmie po przylocie tutaj byłem zatrudniony jako pomocnik....chyba samego siebie, bo byłem jedynym lakiernikiem w firmie....ale to już podziękować polskiemu ''majstrowi'' z własnego nadania za poddawanie durnych pomysłów szefowi w zamian za kilka koron podwyżki...

13. yapspl

yapspl Nowy użytkownik

Docenione treści:
    1
    "DROGI @roh'u27,,,
    Przepraszam wszyskich Użytkowników Forum za edycję tego komentarza..."

Witam ponowie,
    Na wstępie, ODWOŁUJĘ MOJE WCZEŚNIEJSZE ZARZUTY KIEROWAE POD ADRESEM HADAFL. EHF. I tym samym wypisuję się "...z nurtu zapoczątkowanego przez @kukin1977..."POWÓD:

W dniu dzisiejszym - 10/06/2017, w siedzibie firmy Handafl, w Reykjaviku odbyłem rozmowę z Właścicielem oraz Koordynatorami.
    Okazało się, że mogliśmy uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji szczegółowo ustalając warunki przed moim przyjazdem. Nie ma tu żadnej "czarnej magii"...
    Drodzy Kandydaci, zanim przyjedziecie po prostu ustalcie szczegóły (wszelkie).

Pozdrawiam, Piotrek.

Last edited: 15 Czerwiec 2017
  14. Salvatore Volfoni

Docenione treści:
    16
    Widzę, że wpis yapspl wpisuje się w nurt zapoczątkowany przez kukin1977 i musi być coś na rzeczy, bo firma nie ma nawet strony internetowej, dziwna sprawa. Wspomniany koordynator, na którego są narzekania jest z pewnością naszym rodakiem... Smutne.

15. ROH

ROH Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Zapraszam do rozmowy robert@handafl.is

16. ROH

ROH Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Wlasnie potrzebujemy kogos w twoim zawodzie moze nas odwiedzisz i moze sie dogadamy.

17. anna21

anna21 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    niestety, taka jest prawda, tam gdzie w firmie Polacy sa na jakichkolwiek kierowniczych stanowiskch, tam jest gnebienie podleglych pracownikow rodakow, kolesiostwo, donoszenie na siebie nawzajem i ogolnie niemila atmosfera. taie sytuacje sa nagminne w firmach sprzatajacych i wielu innych , no bo im bardziej Polak zrobi Polaka w h....a, tym wieksza dla iego satysfakcja. smutne, ale prawdziwe

18. Salvatore Volfoni

Docenione treści:
    16
    Nie sposób nie zgodzić się z anna21, na domiar złego ci Polacy na, nazwijmy to, kierowniczych stanowiskach w Polsce nie mieliby na to żadnych szans, gdzie dostawali najczęściej po d..., jeśli w ogóle mieli możliwość jakiejkolwiek sensownej pracy. Teraz biorą odwet jak leci, szkoda tylko że nie na tych, co trzeba. Najczęściej są skończonymi miernotami bez pojęcia i czepiają się tych, których mogą, bo innych się najczęściej boją. Brak solidarności wśród rodaków jest bardzo przykry, zwyczajnie po ludzku. Na domiar złego Islandczycy patrzą na to ze zdumieniem, jak w ogóle tak można, jednak w ostatecznym rozrachunku pasuje im to, bo cyfry na dole tabelki są coraz lepsze.

19. roh27

roh27 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    2
    Salvatore zapraszam na rozmowe jesli chcesz to przy piwie lub kawie ,bedziesz mogl podzielic sie wiedza ktora chetnie przedstawiasz na tym forum kontakt robert@handafl.is

20. anna21

anna21 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    to sa spostrzezenia wiekszosci rodakow, ktorzy potrafia samodzielnie myslec

Last edited by a moderator: 17 Styczeń 2018

Poleć tę stronę