Prośba o opinię,pomoc-Agencja Elja i Orienta-praca jako dostawca prasy

Dyskusja w 'Praca i bezrobocie w Islandii' rozpoczęta przez użytkownika new_man, 17 Wrzesień 2016.

1. new_man

new_man Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Witam Polonie w Islandii,

Dostałem ofertę pracy jako dostawca prasy w Islandii{od domu do domu}-przejazd w określoną dzielnicę,ulicę i roznoszenie gazet.Praca w godzinach 24-7 poniedziałek-piątek w Reykjavíku,więc praca w nocy.W Polsce rekrutujące biuro to Orienta Warszawa ,rekrutująca dla agencji islandzkiej Elja.is

Agencja oferuje w przeliczeniu na Euro-tylko taką wiadomość podano 1750 euro netto-po odjęciu wszelkich kosztów mieszkaniowych itd.Oferują też bilet samolotowy do Islandii , za który pobiorą opłatę w pierwszych kilku miesiącach pracy.Mieszkanie w pokojach 2-3 osobowych ponoć w dobrych warunkach.

Pytanie do Was kochani;

-czy wiecie coś na temat obu agencji,uczciwości,wypłacalności,??
    -czy oferowane warunki płacowe są dobre jeśli chodzi o standardy Islandzkie,i adekwatne do tej pracy,w godzinach nocnych??
    -jakie jedzenie można zabrać lecąc samolotem Wizzarr na Islandie
    -co warto zabrać??ogólnie

Nie miałem okazji być w Islandii.Nie mam pojęcia czego się spodziewać.Być może ktoś z Was coś słyszał,miał okazję wykonywać podobną pracę.

Z tego co czytam na forum,stronach informujących o Islandii,na pewno pogoda da się we znaki przy wykonywaniu tej pracy.

Dodam,że dobrze mówię po angielsku,poradzę sobie w tym aspekcie.Lecz naprawdę potrzebuję rad odnośnie proponowanych sum,życia,jedzenia itd.

Będę wdzięczny za każde info.
    Serdecznie dziękuje

2. Kamillu12

Kamillu12 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    1750e to jakies 230 tys koron. Z tego 70 tys licz na samo jedzenie bez papierosow wody i KFC. Do takiej pracy angielski jest Ci zbedny. Mozesz zabrac do 3 kg jedzenia w to wliczajac slodycze i pierdoly. Przekroczysz mozesz dostać kare na lotnisku jak Cie zlapia. Polecam szynkę pakowana hermetycznie. Kasa jak za 7 godz pracy dobra lecz pracuje sie tu po 10-12. Duzo nie dołożysz. Wlacz sobie filmiki na yt jak wyglada pogoda jesienna pora i zima. Polecam kupic nieprzemakalne ciuchy z najwyższej półki i duzo lekow ze soba zabrać.

3. Profesor

Profesor Nowy użytkownik

Docenione treści:
    3
    Widzę że pokazał się jakiś czas temu artykulik w polskim internecie o niebotycznych zarobkach na Islandii i już się zaczynają pojawiać dziwaczne agencje pracy. Do tej pory nigdy tego nie było.

Co do Twojego pytania, to powiem tak. Taką pracę to wykonują dzieci zazwyczaj. Mam na myśli uczących się, może prawo islandzkie zabrania im pracy w nocy, dosyć szczegółowo je znam, ale nie aż tak, żeby tutaj opiniować.

Kwota na kolana nie powala, i mam wrażenie że będą jakieś ukryte koszta, o których się przekonasz na miejscu.

Co do jedzenia, to mnie powaliłeś na kolana, bo to nie Uganda i nawet są tu sklepy. A jeśli masz zamiar pociągnąć zimą, na zupkach chińśkich, jak kilku kiedyś próbowało, to daj sobie chłopie na start na luz i noś cegły na budowie pod Stuttgartem za podobną kasę.

Co zresztą będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż targanie gazet pod kręgiem podbiegunowym po nocy na zimnisku, do tego przy 38% podatku dochodowym.

4. new_man

new_man Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Szczerze???Z profesora tylko nazwa:}:}

Fajnie,że masz wrażenie:},a agencje pracy w Islandii są ,jak w każdym kraju-poszukaj dobrze i działają nie od dziś ,więc były do tej pory:} pozdrawiam

Takie opinie polaczków to jest to:}

5. Profesor

Profesor Nowy użytkownik

Docenione treści:
    3
    A co wniosłeś swoją wypowiedzią ?

Ja po prostu napisałem, że widzę coraz więcej agencji, które będą próbowały rozszarpać malutki rynek pracy na Islandii. A agencji znam parę, owszem, nie siedzę tu parę miesięcy.

A jeśli chcesz napisać coś konkretnego, chętnie poczytamy.

6. new_man

new_man Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0

dziękuję za merytoryczna odpowiedź:}

7. Profesor

Profesor Nowy użytkownik

Docenione treści:
    3
    W takim razie witamy na Islandii, twardym butem....

rozpychając się się między "polaczkami" na pewno podołasz zadaniu, targając gazety i szynkę w puszce, pamietaj, hermetycznie zamknięta :)

I przepraszam, że napisałem że to praca, któą robią dzieci i że 200.000 ISK to śmiech na sali tutaj, może właśnie dlatego szukają naiwnych Polaków.

Ale lubię pisać prawdę, taki już jestem.

8. new_man

new_man Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0

Super dzięki za opinię:}jestem Tobie wdzięczny:}
    Po pierwsze nie zamierzam się pchać rozpychać:}

Z pewnością tą pracę wykonują dzieci:}tym bardziej,że potrzebne jest prawo jazdy co najmniej 3 lata:}

Pozdrawiam i miłego dnia Panie Profesorze:}z pewnością masz wielu przyjaciół:} szklanych oczywiście:}

9. Jah jah

Jah jah Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Cześć też dostałem tę propozycję. Jestem już na Islandii. Daj znać kiedy przylatujesz. Ja jutro chcę się wybrać do Reykaviku właśnie by zobaczyć jak to będzie wyglądać.

10. Jerzyk

Jerzyk Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Witam
    agencja Elja jest w miarę OK, pracowałem dla nich. Oferują mieszkania w dobrym standardzie, nie ma tłoku. Możesz mieszkać z Polakami lub Litwinami. Pilnuj na payslipie rozliczenia godzin, opłat za mieszkanie, samolot. Payslip elektroniczny dołączą Ci do przelewu. Proponuję żebyś na umowie miał zapisane ile płacisz za mieszkanie - unikniesz niedomówień.
    Ponadto.
    Kontrakt to będziesz miał z Elją ale faktycznie będziesz pracował w firmie do której skieruje Cię agencja więc lepiej popytaj o opinie o tej firmie.

11. new_man

new_man Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Dzięki za info:}

12. ksiegowa

ksiegowa Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Tak bedziesz pracowal w innej firmie ale wyplaty bedzie ci wyplacala Elja. Oni rowniez zalatwia wszystkie formalnosi lacznie z zakupem biletu i wynajmem mieszkania. Jesli praca nie bedzie Ci odpowiadac beda probowali zalatwic inna. Jezykowo nie ma problemu gdyz w biurze w Reykjaviku pracuja rowniez osoby mowiace po polsku.

13. Profesor

Profesor Nowy użytkownik

Docenione treści:
    3
    Przepraszam, bo ja w dziczy żyję.

Naprawdę nie wiedziałem, że są Islandii typowo holenderskie agencje pracy, zatrudniające na godziny, do tego w biurze z ludźmi którzy znają polski, bo zatrudniają takich, co też tylko polski znają...

Po 13 latach siedzenia czas zweryfikować spojrzenie na wyspę i chyba szukać kolejnej odskoczni, od nowej, niezbyt uprzejmej Polverii.

14. ksiegowa

ksiegowa Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
  15. nati1988

nati1988 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0

16. Salvatore Volfoni

Salvatore Volfoni Forumowicz

Docenione treści:
    14
    Przestrogi Profesora nie są pozbawione sensu, szkoda tylko, że czyni je na zasadzie "wiem, ale nie powiem". Agencje są i pojawia się ich coraz więcej, co jest z oczywistą szkodą dla pracowników, o czym można przeczytać w kilku wcześniejszych naszych dyskusjach. Kasa w tym przypadku rzeczywiście nie jest oszałamiająca, ale za roznoszenie gazet i tak nieźle. Taką pracę można potraktować jako początek islandzkiej kariery, później trzeba chyba na budowę, bo gdzie indziej? Rzeczywiście do kraju dochodzą legendy islandzkie o zarobkach, które są jednak realnie coraz niższe, bo o ile do niedawna można było liczyć na posadę w islandzkiej firmie i mieć opłacone zakwaterowanie z wyżywieniem oraz przelotem, to obecnie jest to już chyba śpiew przeszłości. Pracodawcy zorientowali się, jak wygodne jest zatrudnianie przez agencję, a z tą o tyle jest dobrze, że znajduje lokum, o które obłędnie ciężko. Jedzenie oczywiście do zdobycia na miejscu, szczególnie, że jest Costco, za to ubrania trzeba kupić wcześniej najlepsze, na czele z butami i bielizną termiczną oraz kremami przeciwwiatrowymi. Jeśli new_man to młody człowiek, niech przyjeżdża i "witaj przygodo", może spodoba mu się na dłużej, wielu nas tu takich przecież, ale eldorado pt. "tu zarabiam i utrzymuję się, a w Polsce rodzina żyje po królewsku z mojej pensji", już nie istnieje.

Poleć tę stronę