Paszport,Hostel i praca

Dyskusja w 'Praca i bezrobocie w Islandii' rozpoczęta przez użytkownika KrzysztofPoz, 14 Maj 2017.

1. KrzysztofPoz

KrzysztofPoz Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Hej chcialbym jak najszybciej przyjechac na Islandie do Reykawiku,mysle ze kwestia max 2 tygodni,chcialbym sie dowiedziec gdzie moge sie zatrzymac,tzn jakis hostel ewentualnie jakies schronisko,zalezy mi oczywiscie zeby wszystko bylo jak najtansze, druga sprawa czy potrzebuje wazny paszport czy mozna podjac prace i mieszkac na Islandii majac jedynie dowod osobisty,ewentualnie jakies namiary gdzie mozna pytac o prace,pozdrawiam i z gory dziekuje...

2. piotrek

piotrek Nowy użytkownik

Docenione treści:
    2
    Hej,zdajesz sobie sprawę jakie są koszty takiego wynajmu i jakie pieniądze musisz mieć na start?

3. KrzysztofPoz

KrzysztofPoz Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    oswiec mnie;)

4. piotrek

piotrek Nowy użytkownik

Docenione treści:
    2
    Pytam,bo często ludzie nie zdają sobie sprawy że w Islandii ceny są znacznie wyższe niż w europie.Nie wspominając o Polsce.Nie zdają sobie sprawy jakie są ceny wynajmu i jak ciężko tu o znalezienie chociażby pokoju.Moja odpowiedź to sporo,trzeba mieć sporo pieniędzy.Hostel sobie odpuść bo nie starczy pensji.Takie są realia Islandii,to bardzo drogi kraj.

Last edited: 19 Maj 2017
  5. sabtan2909

sabtan2909 Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Hotel robotniczy to koszt około 1400 koron za dobę o mieszkanie nawet nie pytaj . Jak masz szczęście to około 180000 tys . koron za miesiąc , a na strarcie nie myśl o wysokim zarobku. Wszystko zależy od tego ile masz na kontrakcie i czy masz over teim czyli godziny nadliczbowe . Długa jest droga na Islandzki rynek pracy. Aaaa i najważniejsze kiedy chcesz ominąc pośredników i agencje pracy musisz miec kenitala: czyli islandzki pesel za który musisz zapłacic . 15000 koron i ważny jest tylko przez 3 miesiące a na stały czeka się około 6 tygodni. Bez kenitala zaden pracodawca nie będzie chciał z tobą rozmawiac ... uczciwy pracodawca !!! . Możesz przyjąc się na czarno ALE!!! wrazie kontroli ciebie bardziej upierdolą niż twojego potęcjalnego pracodawcę ... Pozdrawiam i życzę szczęścia.

Last edited: 21 Maj 2017
  6. piotrek

piotrek Nowy użytkownik

Docenione treści:
    2
    Wszystko racja,tylko te 180 tys za mieszkanie to przy naprawde wielkim szczesciu ,mysle ze ponizej 200 jest ciezko juz cos normalnego znalezc.

7. IzaBere

IzaBere Nowy użytkownik

Docenione treści:
    4
    Jeśli szukasz pracy na start to lepiej nie w stolicy, tam o mieszkanie/pokój strasznie ciężko. Powysyłaj do hoteli, restauracji i guesthousów swoje CV, jest sezon to może się ktoś odezwać. Ja rok temu miałam odpowiedź po tygodniu i od razu z Polski przyleciałam do pracy. Praca oczywiście legalna, nawet się nie decyduj na czarno, bo to bez sensu. Szukaj na start czegoś z zakwaterowaniem od pracodawcy. Wystarczy dowód osobisty. Ja miałam 8 tyś przed przylotem, ale jak znajdziesz z zakwaterowaniem to nawet 3 tyś do pierwszej wypłaty spokojnie wystarczą. Zdarza się, że przyszły pracodawca pokrywa 50% za przelot, chociaż teraz jest więcej opcji lotów z Polski, więc takiego problemu z cenami raczej nie ma. Powodzenia

T.S. lubi to.

Poleć tę stronę