karta do telefonu

Dyskusja w 'Inne tematy związane z życiem w Islandii' rozpoczęta przez użytkownika delmondo, 25 Maj 2013.

1. delmondo

delmondo Forumowicz

Docenione treści:
    36
    Jeszcze małe pytanko.Kolezanka kupiła islandzką karte do telefonu.Zapłaciła za nią 1000isk doładowali jej w salonie za 500isk .no razem 1500-logiczne.Dogadała sie ze sprzedawcą na migi w salonie simin i co jej sprzedał to wzieła.Nauczyła sie doładowywac konto przy pomocy bankomatu(i to jest wyczyn nie lada-przy zerowej znajomosci jezyka)no i tak przez chyba dwa miesiące,miała kontakt z ludzmi i przyszła do niej informacja z sieci ze karta utraciła waznosc.No i to własnie problem.Jak to jest z tymi kartami?Za jakąś konkretną kwote trzeba doładowywać czy jak?wiem ze po 500isk doładowywała i było ok,a teraz nie bardzo wie co zrobic(no bo w salonie nie zapyta,bo niby jak?)Ja jej nie pomoge bo jeszcze bardziej zielona jestem(na migi dla niej lepiej idzie:) ) Tu gdzie mieszkamy jest tylko jedna osoba która mówi po polsku,ale nie potrafi nam pomóc lub nie chce-nie wiem.Pytanie brzmi:co zrobić żeby tą karte odblokować?dodam ,ze nawet telefon jej nie wczytuje.tzn nie widzi.Jedziemy niedługo do miasta wiec zaszłabym z nią do salonu ale dalej co? Jak im powiedziec,czy pokazac o co nam chodzi?Czy wogóle da sie uaktywnic ponownie ten numer? Bardzo by jej na tym zalezało i gdyby ktos był w temacie i pomógł,wdzięczne bysmy były:)
    Mogę liczyć na pomoc???

2. slayer

slayer Nowy użytkownik

Docenione treści:
    16
    Nawet gdy karta jest nieaktywna telefon widzi ją cały czas,to tak a pro po.Sprawdź kartę w innym telefonie,lub telefon na innej karcie.Jedno z dwóch padło!
    ps:Jeśli koleżanka doładowywała kartę cały czas nie ma takiej opcji aby została zablokowana.A tak przy okazji,nie lepiej te karty wymienić na sieć NOVA?Przecież w obecnej chwili 90% Polonii ma w tej sieci gdyż dzwoniąc w jej obrębie masz darmowe minuty i eski.Na koniec jeszcze jeden myk.Wysyłasz taką kartę z NOVA do polski i co się okazuje?Na tą kartę,która już będzie w ojczyźnie także wysyłasz eski za darmo!
    Pozdrawiam i życzę powodzenia!

3. delmondo

delmondo Forumowicz

Docenione treści:
    36
    No sprawdziłysmy własnie karte w innym telefonie i to samo-wyskakuje komunikat :NIEWAZNA KARTA SIM , nadal sprawa niewyjasniona.Karte moznabybyło wyrzucic(i tak pewnie zrobi)ale akurat ten numer jest jej potrzebny do kontaktu z kims kto załatwia jej prace i mieszka na drugim koncu Islandii i to był jej jedyny namiar.Ona niestety nie ma numeru do tamtej pani.stąd ta panika(CO TU ROBIC!),a do konca czerwca miała czekac na telefon i teraz lipa.
    A ja tak od siebie....W sieci NOVA kupie karte(raczej starter) to jaką najlepiej sie opłaca? Za jaką kwote?Co ile trzeba ją doładowywać?co miesiąc jak w Polsce czy jak?Nie zapytam w salonie bo nie znam języka więc licze na pomoc tutaj...

4. slayer

slayer Nowy użytkownik

Docenione treści:
    16
    W salonie Siminn jest możliwość odblokowania takiej karty lub zrobienia duplikatu nawet gdy ją zgubisz,lub utracisz w jakikolwiek inny sposób.Duplikat takowej karty będzie miał ten sam numer i wszystkie dane zapisane na utraconej karcie będą się znajdowały na tym duplikacie,włącznie z numerami telefonów.W następnym etapie udajesz się do salonu Nova i zupełnie za darmo przenosisz numer do ich sieci.Jest możliwość zrobienia tego przez internet ale pod jednym warunkiem.Karta Siminn musiałaby być zarejestrowana na kenitala,czyli na właściciela numer identyfikacyjny przy kupnie lub później przez internet.Co tyczy się zakupu zupełnie nowej kart z sieci NOVA to są dostepne startery za 2000 ISK które trzeba doładowywać minimum za 500 ISK co trzy miesiące.

4 osób to lubi.
  5. T.S.

T.S. Administrator
    Iceland News Forum

Docenione treści:
    38

teraz już 1000 co trzy miesiące :)

3 osób to lubi.
  6. slayer

slayer Nowy użytkownik

Docenione treści:
    16
    Piwko dla Admina za małą korektę.Zgadza się, już 1000 ISK. ;)

3 osób to lubi.
  7. T.S.

T.S. Administrator
    Iceland News Forum

Docenione treści:
    38
    a dzięki :)

mojej córce żadne limity nie wystarczają, nawet te z NOVEJ i właśnie wczoraj doładowywałem i byłem zaskoczony że nie ma 500
    mało z tego, pomyślałem że nie dam im zarobić i wejdę na konto i doładuję 500 a tu też tylko... 1000 :)

Pozdrawiam

3 osób to lubi.
  8. delmondo

delmondo Forumowicz

Docenione treści:
    36
    Rozjaśniłes mi teraz wystarczająco:)Spróbujemy cos zdziałac w salonie.jak powiemy ..ze karta"kaput" to moze zrozumieją o co nam chodzi:) .Dzięki serdeczne za pomoc i info:D

3 osób to lubi.
  9. slayer

slayer Nowy użytkownik

Docenione treści:
    16
    Młodzi więc się im zbytnio nie dziwie.Czasy się pozmieniały:) Kiedyś były czasy dreptania do znajomych,spotykania się gdzieś na podwórku a za każdą rzeczą nie dało rady eska wysłać czy na jakichś fejsach , gg czy skypach się porozumieć.Nie twierdze że to złe wszystko ma swoje zalety,lecz tamte lata to było coś pięknego.Kiedy cały wolny dzień na podwórku się spędzało nie raz z obdartymi łokciami i kolanami,bez płaczu i lamentu:) Trochę się zagalopowałem,przepraszam za ten mały offtop wracając do tematu:Ja za każdym razem doładowuje za 500ISK przez konto internetowe banku i nie ma problemu.

3 osób to lubi.
  10. T.S.

T.S. Administrator
    Iceland News Forum

Docenione treści:
    38
    Też pamiętam te czasy :)

a w jakim banku masz konto?

11. slayer

slayer Nowy użytkownik

Docenione treści:
    16